אירועים פרטיים

צרו איתנו קשר
ונשמח לענות על כל שאלה
 

שם מלא (חובה)

כתובת אימייל (חובה)

נושא

הודעה

שם מלא (חובה)

ארגון (חובה)

טלפון (חובה)

כתובת אימייל (חובה)

מספר משתתפים (חובה)

גיל המשתתפים (חובה)

הודעה

 
 
 

בר/בת מצווה בשטח

 
דף הבית > אירועים פרטיים > בר/בת מצווה בשטח
 
 
אורך הפעילות: מספר שעות
סיווג: אתגרי / כייף
מגבלת כמות: מ 30 משתתפים ומעלה

בר/בת מצווה בשטח

בר/בת מצווה אקסטרים בשטח

 

בתרבויות רבות על פני תבל , נהוג היה במשך דורות אין ספור לבצע טקסים פולחניים, חלקם אף נשתמרו עד לימינו אנו. אחד הטקסים הבולטים ביותר הוא טקס הבגרות , בו על בני השבט המתבגרים מוטלות משימות הכרוכות בהרבה עוז, התגברות על פחדים, עצמאות ויכולת פיזית, כך למשל התפתחה קפיצת הבנג’י הפופולארית בימנו. מי ששרד את הטקסים הללו הפך את הסטאטוס שלו בחברה ממתבגר לבוגר.

פעילות הבר/בת מצווה נערכת ברוח הימים ההם , שילוב של טבע, אדם ואתגר, במסע גדוש משימות והרפתקאות,  משותף להורים, החוגגים  ולכלל המשתתפים. האפשרויות הן רבות ומגוונות בהן: להלך על גשרי חבלים, לגלוש באמצעות אומגה, לפתור כתבי חידה ,שימוש בכוח החשיבה והעבודה הקבוצתית על מנת להתמודד עם מכשולים, ועוד שפע רעיונות אטרקציות ואתגר.

 

 

אלו הן התחנות שיפעלו באופן רציף במהלך האירוע-

 

קיר טיפוס נייד

 • הקיר מתנשא לגובה של 6 מטרים. מכיל מגוון מסלולי טיפוס. במקביל יכולים לטפס על הקיר שלושה אנשים. ניתן להוסיף דגלים ובאנרים על הקיר ומעליו.
 • פירוט טכני: מידות הקיר והעגלה בעבודה: אורך- 9 מטר; רוחב- 2 מטר; גובה- 6 מטר. מידות הקיר בגרירה: אורך- 6 מטר + גורר; רוחב- 2 מטר; גובה- 3 מטר.

 

פארק חבלים: גשר תלוי

 גשר הנבנה מחבלים ועצים הנו האמצעי הקדום לצורך ההתמודדות עם מכשולי הטבע, לדוגמא מעבר נחלים. קיימים מספר סוגי  גשרים תלויים, כאלה הבנויים מחבלים בלבד, גשרים משולבים מעץ וחבל, גשרים הבנויים מעץ, ומהתקופה המודרנית גשרים עשויים ברזל ואבן .

 

מייחד את הגשרים התלויים העשויים חבלים הוא שהמעבר עליהם דורש מיומנות מסוימת: ריכוז, מחשבה, אבטחה שיווי משקל ולעיתים גם עבודת צוות.

הגשרים בטוחים למעבר אדם אך בשונה מהגשרים המודרניים, הטלטולים בעת המעבר על  הגשר מהווים אטרקציה והתרגשות מיוחדת, שגורמת  לאחר המעבר לתחושת הצלחה וניצחון על המכשול.

הפעילות על הגשרים כמו בכל פעילויות האתגר בטוחה ומתאימה למבוגרים וילדים מגיל 6 . חלק בלתי נפרד מהגשר התלוי הוא מדריך מוסמך לפארקי חבלים  וכבל אבטחה עליון אליו מתחברים לפני המעבר.

 

 • סולמות וחבלים

דוגמא לסולמות אפשריים בתחנה (בפועל ימוקמו 4-5 סולמות):

טיפוס מכשירים (ג’ומארים) –  שיטת טיפוס יעילה המשמשת בעיקר לפעילות מערות, טכניקת טיפוס זו מתבצעת על חבל מקצועי, ובאמצעות מכשירים חד כיוונים שנעים על החבל. כל מהלך טיפוס דורש טכניקה וכוח פיזי, היתרון הגדול בשיטת הטיפוס הוא, שלאחר כל מהלך המטפס נמצא במצב מנוחה, תלוי בין שמים לארץ. טכניקה זו משמשת גם כתחליף לטיפוס הטבעי במצבים שלא ניתן לטפס בשל תנאים גיאוגרפים או יכולת פיזית.

פעילות ביער: בניית מערכת ג’ומארים על עצים, טיפוס מקצועי לגובה של כ 10 מטר, בליווי אבטחה. הירידה מתבצעת בשילוח קרקעי ע”י המאבטח.

 

אומגההדרך הפשוטה והמהירה ביותר להתגבר על מכשול גובה. הירידה באמצעות אומגה תקנית לא דורשת כל מאמץ גופני (אף לא שימוש הכרחי בידיים), ריכוז או ידע קודם, הגולש/ת מתחבר/ת למערכת באמצעות רתמה  מקצועית ורצועות ע”י מדריך מוסמך , כל  שנותר הוא ליהנות מהריחוף המהיר. את המערכת מפעיל מדריך גלישה זוויתית מוסמך, לאורך כל הזמן, יש למדריך שליטה ובקרה מלאה במהירות הגלישה ו או עצירה של הגולש על פי הצורך  זאת יעשה באמצעות חבל בלם ואבטחה.

 

 

או (במקום אומגה- אך ורק במידה ויש חשמל)

טרמפולינת באנג’י

בטרמפולינת באנג’י הקופץ קשור עם ריתמה לחבלי בנג’י וקופץ לגובה על טרמפולינה, חבלי הבנג’י מאפשרים לקופץ לבצע מגוון סלטות ופעילויות באוויר ונותנים לקופץ חוויות ותחושות של ריחוף והנאה רבה.

 • המתקן מכיל 4 קופצים במקביל.
 • מידות המתקן: 12 מטר רוחב, 12 מטר גובה, 12 מטר אורך.

 

 • ניתן להוסיף שירות קייטרינג וריהוט הכולל כסאות, שולחנות ופינות אלטרנטיביות
 • -פי תנאי השטח ועל סמך סיור מקדים יקימו בשטח שיוסכם עליו את המתחמים המדוברים.
 • המערכת תבנה ע”י מדריך טיפוס וגלישה בכיר בעל הסמכת בניית מתקני אקסטרים.
 • המחיר כולל עלות הקמה ותפעול למשך 4 שעות ע”י מדריכים מוסמכים
 • המחיר כולל את כל הציוד הדרוש לפעילות
 • כל הפעילויות עם “שפן הסלע” מבוטחות בביטוחים מלאים הנדרשים בחוק.

 

 

שתפו עם חברים: